BELYSNING / Bordslampor / Bordslampa 5015511
nr 501 5511
Bordslampa
1800-tal, nysilver, höjd: 47
Utrop:
300 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 december 2007
kl 17:09:14
12/12 21:41:12
16/12 21:39:45
500 kr
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.